İyi Parti #Yozgat İl Başkanı #MetinÖzışık, CHP Genel Başkan Yardımcısı #GürselTekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" açıklamalarına tepki göstererek istifa etti.

14:01:36 | 2022-09-07

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı istifa etti

Metin Özışık, Tekin’in HDP’ye yönelik açıklamasına tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in HDP'ye yönelik “bakanlık” açıklamalarına tepki gösteren İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, görevinden istifa etti.

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in HDP'ye yönelik "bakanlık" açıklamalarına tepki göstererek görevinden istifa etti. Özışık, altılı masanın ortağı olan CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in açıklamaları nedeniyle partisinden istifa ettiğini açıkladı.

 

Partisine istifa dilekçesini sunan Özışık, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Başkan Yardımcılığı yapmış bir kişinin sözleri tüzel kişiliği kapsar. Ben önce Allah sonra Devlet gelir kültüründe yetişmiş, ömrünün 4 yılını terörle mücadele ile geçirmiş, 22 okul arkadaşını şehit vermiş, Bırkalın Deresi şehitlerini kucağında taşımış, o şehitlerin kanı ellerine kucağına karışmış, yıllarca o şehitlerin sesleri ile gece yarıları kan-ter içinde irkilerek uyanan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Alparslan Türkeş ile aynı okuldan, harbiyeden mezun olmayı, fani hayatında en büyük onur sayan Emekli Binbaşıyım. PKK'ya Bakanlık verilebilir diyen bir zihniyetle aynı masada olmayı kabullenmem mümkün değildir. Bu sebeple bugüne kadar Yozgat Halkının takdirini kazanarak ve hiç bir menfi olayla anılmadan yürüttüğüm İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum" 
ETİKET :  

Tümü