“Evita” Yeniden Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde.

06:54:11 | 2024-05-11

Andrew Lloyd Webber tarafından, Tim Rice'ın metinleri üzerine bestelenmiş, şimdiye kadar yazılmış en ünlü şarkı sözlerine ve en muhteşem sahne müziklerine sahip olan “Evita” müzikali Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde 14 Mayıs 2024 Salı günü saat 20:00’de Opera Sahnesi’nde yeniden sanat severler ile buluşacak.

 Arjantin tarihinin en tartışmalı figürlerinden, eski Devlet Başkanı Juan Peron’ un eşi Eva Peron’un hayat hikayesini, gençlik yıllarını, hareketli ve güçlü karakterini konu alan “Evita” Müzikali; Muazzam bir zenginlik, güç mücadelesi ve sonunda azizelik rütbesine yükselişine kadar tüm yönleri ile sahneye taşınan eser Mersin DOB Orkestrası, koro ve bale sanatçıları ile birlikte hayat bulacak.

   İstanbul Devlet Opera ve Balesi Başrejisörü Caner Akın’ın Rejisörlüğü ile sahneye konan eserin Orkestra şefliğini Murat Göktaş üstleniyor. Koro Şefi: Anıl Aydın, Dekor: Özlem Topuz, Kostüm: Olcay Engin Kaymaz, Koreograf: Emre Karaca, Işık: Tarı Deniz imzası taşıyor.

 Evita Müzikalini canlandıracak sanatçı kadrosu ise şöyle; Eva Peron: Tülay Uyar Hatip, Che Guevara: Onur Turan , Juan Peron: Kazım Erdem Özdemir, Magaldi: Mustafa Özer, Metres Pınar Duygu Çınar tarafından hayat bulacak.

 Eserin biletleri “biletinial.com” adresinden ve “Opera Gişelerinden” temin edilebilecek.
ETİKET :   #Mersin

Tümü