Hava Durumu: 23 Haziran 2022 Perşembe

08:18:39 | 2022-06-23

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz (Giresun hariç), Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Çankırı, Yozgat, Sivas, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Van ve Hakkari çevreleri ile Ankara'nın güney ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Trakya kesiminde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve batı, güneydoğu kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

EDİRNE °C, 32°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

İSTANBUL °C, 29°C

Parçalı bulutlu

 

KIRKLARELİ °C, 29°C

Parçalı bulutlu

 

KOCAELİ °C, 31°C

Parçalı bulutlu

 

EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

DENİZLİ °C, 34°C

Az bulutlu

 

İZMİR °C, 36°C

Az bulutlu ve açık

 

KÜTAHYA °C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MANİSA °C, 36°C

Az bulutlu ve açık

 

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

ADANA °C, 33°C

Az bulutlu, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu

 

ANTALYA °C, 36°C

Az bulutlu ve açık

 

HATAY °C, 31°C

Az bulutlu ve açık

 

MERSİN °C, 31°C 

Az bulutlu, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevreleri ile Ankara'nın güney ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA °C, 26°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde güney ve doğu kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ÇANKIRI °C, 28°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ESKİŞEHİR °C, 27°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

 

KONYA °C, 30°C

Az bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak, Bartın, Bolu, Kastamonu ve Karabük çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BOLU °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

DÜZCE °C, 27°C

Parçalı bulutlu

 

KASTAMONU °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

SİNOP °C, 26°C

Parçalı bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Karadeniz'in (Giresun hariç) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

AMASYA °C, 30°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

GÜMÜŞHANE °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

SAMSUN °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu,

 

TRABZON °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzey kesimleri ile Van ve Hakkari çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 

ERZURUM °C, 21°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

KARS °C, 21°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

 

MALATYA °C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

 

VAN °C, 24°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR °C, 34°C

Az bulutlu ve açık

 

GAZİANTEP °C, 33°C

Az bulutlu ve açık

 

SİİRT °C, 33°C

Az bulutlu ve açık

 

ŞANLIURFA °C, 36°C

Az bulutlu ve açık

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz’de yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, akşam güneybatıdan; Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatıdan, akşam güneydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, öğleden sonra 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0 m, öğleden sonra 2,0 m; Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5; Güney Ege'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, kuzeyi kuzeyden 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Güney Ege'de 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5, akşama kadar 6 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m, akşama kadar 0,5 ila 1,0 m; Görüş: İyi. 

 
ETİKET :  

Tümü