#SONDAKİKA Zehir tacirlerine dev operasyon: 1 ton uyuşturucu madde ve 1 milyon uyuşturucu hap ele geçirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, NARKOÇELİK-10 operasyonları kapsamında 1 ton uyuşturucu madde ve 1 milyon uyuşturucu hap ele geçirildiğini duyurdu.

08:26:47 | 2024-04-02

Yerlikaya'nın açıklamaları şöyle: 

 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 46 İlde, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 9 ilde uyuşturucu madde İmalatçılarına ve Bunların Satışını Yapanlar ile Sokak Satıcılarına yönelik düzenlenen “NARKOÇELİK-10” operasyonlarında; 1 Ton 19 Kg. Uyuşturucu Madde ve 1 Milyon 23 Bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 250 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı.

 

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki;

 

Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız milletimizin destek ve dualarıyla kararlılıkla devam edecek

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüklerince; 615 ekip, 1542 personel ve 35 narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla İzmir, Ankara, Antalya, Samsun, Mersin, Kırklareli, Adana, Konya, Aydın, Karaman, Bolu, Çanakkale, Isparta, Van, Osmaniye, Afyonkarahisar, Diyarbakır, Gaziantep, Kocaeli, Muğla, Şanlıurfa, Bursa, Kırıkkale, Hatay, Rize, Düzce, Bilecik, Malatya, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Trabzon, Tekirdağ, İstanbul, Adıyaman, Aksaray, Denizli, Kahramanmaraş, Yalova, Yozgat, Balıkesir, Mardin, Batman, Gümüşhane ve Eskişehir’de "NARKOÇELİK-10” operasyonları düzenlendi.
ETİKET :   #AliYerlikaya

Tümü